Akupunktur

Laser Akupuntur

Hacamat

Tıbbi Sülük

Ozon Tedavisi

  • ADANA kuru İĞne Tedavİsİ merkezİ

Kuru İğne Tedavisi (intramusculer stimulation) halen Kanada’da yaşayan Dr. Gunn tarafından geliştirilmiş olan ameliyatsız ilaçsız bir ağrı tedavisi yöntemi olup ağrılı kas spazmları tedavisi için uygulanır.
Kuru iğne tedavisi (ims) yönteminde kullanılan iğneler çeşitli uzunluklarda, ilaçsız kuru iğnelerdir.

İMS ya da kuru iğne tedavisi bir akupunktur yöntemi değildir. Kuru iğneleme ile akupunktur tedavisinin tek benzerliği her iki metod da da iğne kullanılmasıdır, farkı ise; akupunkturda iğnelerin belli noktalara batırılarak 20 dakika beklenmesine karşın kuru iğne tedavisinde iğne spazm olan ve olması ihtimali olan kaslara yapılır ve hemen çıkarılır,etkisini hemen gösterir. İMS (kuru iğne) yönteminde; iğne nöroanatomik yapıya göre çeşitli doku derinliklerine yapılır.

Kuru iğneleme sırasında kullanılan iğneler, herhangi bir ilaç veya solüsyon içermez,bu nedenle tedavi yöntemi kuru iğne tedavisi olarak adlandırılmaktadır.
Tedavide ilaç kullanılmadığından alerjik reaksiyonlar, ilaç etkileşimleri ve ilaç kaynaklı yan etkileri görülmez.
Bu yöntem kas romatizması da denilen Miyofasyal Ağrı Sendromu (miyofasial ağrı) ‘nda uygulanır. Kas romatizması, iskelet kasları olarak bilinen tüm çizgili kaslarda görülebilir.

Yani vücudun hareketini sağlayan, eklemleri çalıştıran, tüm fiziki faaliyetlerimizde rol alan kaslardır.

Adana Kuru İğne Tedavisi Merkezi

Manuel Terapi

Bio Enerji

Refleksoloji

Mezoterapi

Nöral Terapi