Akupunktur

Laser Akupuntur

Hacamat

Tıbbi Sülük

Ozon Tedavisi

  • ADANA PRP Uygulama merkezİ


PRP  (Platelet Rich Plazma - Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma )

Bir kişiden alınan az miktardaki kanın santifrujdan geçirilerek (ayrıştırılarak) bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yani trombosit ve büyüme faktörlerinden zengin kısmının yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve doku yapılanmasına destek olmak amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

 PRP sistemi; vücuda enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp, aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir yöntemdir. 
Kişinin kendi kanı  ile cilt gençleştirme ve doku yenilenmesi yan etki oluşmadan sağlanabilmektedir.


 KULLANIM ALANLARI NELERDİR?
Tüm cildin yapılanmasında,  cilt kalitesinin artırılmasında, cilt gençleştirme amacıyla, saç dökülmesinin durdurulması-tedavisi amacıyla, ince kırışıklıkların giderilmesi, elastikiyet kaybını tedavi etmek amacıyla, bazı lekelerin tedavisinde güvenle kullanılır.


 ETKİ NE ZAMAN BAŞLAR?
Cilt uygulamalarında ilk uygulama sonrası cildin aydınlanması ve parlaklığı hemen ortaya çıkar. Yapılanma veya onarım süreci, uygulanan seanslar sonrasında etkili biçimde görülmeye başlanır. 3-4 seans uygulama yapılır. Uygulanan seanslar sonrasında ortaya çıkan yapılanma-onarımın kalıcılığının devamı için idame seansları yıl içinde 1 veya 2 seans olarak önerilir.
Saç dökülmesi tedavisinde mezoterapi ile dönüşümlü olarak 3-4 seans olarak uygulanır. İlk seanstan itibaren saç dökülmesi yavaşlar, giderek tedavi etkinliği artar.

İŞLEM NASIL UYGULANMAKTADIR?
Hazırlanan PRP solüsyonu, uygulanan lokal anestezi sonrası saçlı deri veya cilde ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. İşlem süresi yaklaşık 15-20 dakikadır.


CGF (KONSANTRE BÜYÜME FAKTÖRLERİ)-CD34 KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NEDİR?
 CGF-CD34  uygulaması ile, uygulama yapılan hücrelerin ya da dokuların rehabilitasyonunu/rejenerasyonunu sağlamak için kullanılabilecek olan kanın iyileştirme potansiyelininin yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır.
 Kök hücreler çeşitli rejenerasyon / yenilenme potansiyeline sahip olan, rehabilitasyonu yöneten hücrelerdir. Bu hücrler yoğun biçimde kişinin kendi kanından doğal yöntemlerle elde edilen büyüme faktörlerini içerirler.
 CGF-CD34 tekniğinde aynı zamanda klasik PRP yönteminde elde edilene yakın PRP materyali elde edilmektedir. PRP nin kullanıldığı tüm durumlarda uygulanır.
  CGF-CD34 kanın iyileştirme potansiyelinin en yüksek olduğu kısımdır. Sadece dokuya direk uygulanmakla kalmaz, doktorunuz gerekli gördüğünde damar yoluyla da uygulanabilir.
 CGF-CD34 son yıllarda giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.Kozmetik ve Anti-aging olarak sıklıkla kullanılan CGF-CD34 sonraları kas iskelet sistemi hastalıklarında, yaralanmış bölge iyileşmesinde, yara ve yanık tedavisinde ve saç dökülmesinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

  ESTETİK AMAÇLI CGF-CD34 UYGULAMALARI
Yüz,
Boyun,
Dekolteler,
Eller,
  Bacak içleri-selülit bölgeleri,
Kollar gibi sarkmış tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Adana PRP Uygulama Merkezi

Manuel Terapi

Bio Enerji

Refleksoloji

Mezoterapi

Nöral Terapi